Bitcoin Hitting $20,000 ATH jest „Całkowicie Wyobrażalny“ na koniec roku bez oporu stąd.

Zmienność BTC i potencjał wzrostu jej wielkości czynią ją bardziej atrakcyjną dla inwestorów. Kiedy Bitcoin zacznie księżyc, ludzie zauważą, że wyraźnie przewyższa on każdą inną klasę aktywów, co stanie się dzięki interwencji banku centralnego i spadkowi stóp procentowych oraz dolara amerykańskiego.

Minął już ponad tydzień odkąd Bitcoin pierwszy raz trafił na 11.000 dolarów. Mimo, że było kilka małych spadków poniżej tego poziomu, największa kryptokur waluta na świecie przez większość czasu krąży wokół tego poziomu.

W zeszłym miesiącu, gdy aktywa cyfrowe miały silny przełom powyżej 10 000 dolarów, był to krytyczny moment dla kryptowaluty, która przyciągnęła na rynek wiele uwagi ze strony mediów głównego nurtu.

Analityk Mati Greenspan zauważył, że większość mediów głównego nurtu omija cały rozwój, który idzie w przestrzeń, takie jak ostatnie zapowiedzi z Mastercard i Visa i że PayPal i Revolut może być o otwarciu krypto związanych z usługami.

Ale to, za czym media nie tęsknią, to cena, „Kiedy Bitcoin Billionaire zaczyna księżyc, ludzie zauważają“, napisał w swoim codziennym biuletynie Quantum Economics.

„Im dłużej utrzymujemy obecne poziomy lub nawet przejść dalej,“ tym bardziej media zauważą i pokryją Bitcoin i krypto-waluty „jak wyraźnie przewyższają każdą inną klasę aktywów,“ Greenspan powiedział.

Aż do ostatniego tygodnia lipca, akcje, obligacje i towary cieszyły się najlepszym czteromiesięcznym impulsem od dziesięcioleci, ale Bitcoin dołączył do nich niedawno. Jednak małe i średnie waluty kryptograficzne, zwłaszcza żetony DeFi, już teraz mocno się radują.

Dzieje się tak dzięki Rezerwie Federalnej, która wkroczyła z pomocą bilionów dolarów, aby wesprzeć rynki podczas pandemii koronaawirusów. Cały ten druk pieniądza spowodował, że rentowności obligacji rządowych spadły do rekordowego poziomu, a dolar uderzył w dwuletnią niszę, zmuszając inwestorów do rezygnacji z inwestycji gdzie indziej.

Przechwytywanie uwagi

W ciągu ostatnich czterech miesięcy, po marcowej wyprzedaży, S&P 500 wzrosło o 27%, a złoto o 34%. Jednak w porównaniu do Bitcoin’ów, które od marcowych wyprzedaży wzrosły o 196%, zyskują one na bladości. BTC/USD również wzrosły o 53%.

„Jego zmienność i potencjał wzrostu wielkości sprawiają, że Bitcoin jest bardziej atrakcyjny dla niektórych inwestorów, a pieniądze z tradycyjnych rynków trafiają do krypto walut“, napisał Wall Street Journal, który opisał ekstrawagancki ruch Bitcoin’a w tym tygodniu.

Oprócz odnotowania, jak spekulanci są zakłady na Bitcoin do dalszego wzrostu na grzbiecie interwencji banku centralnego, spadek stóp procentowych i spadek w dolarach amerykańskich i 57% z 900 mln dolarów inwestycji w Grayscale Investments w Q2 jest od nowych inwestorów, WSJ omówił DeFi – „wschodzący trend w sektorze kryptokrypsów sam“.

Jeśli dolar nadal będzie się deprecjonował, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Bitcoin będzie nadal rósł.

„Gwałtowny wzrost handlu, który został umożliwiony przez nowy zbiór wyspecjalizowanych aplikacji“, poinformował dodając, że ten sektor dał handlowcom „więcej amunicji, aby zwiększyć i uczynić coraz bardziej ryzykowne i potencjalnie lukratywne, zakłady opcji i arbitrażu gra na wielu kryptokursach“.

Ale nadal istnieją wątpliwości co do wejścia nowych inwestorów w tej przestrzeni, biorąc pod uwagę, że liczba dziennych transakcji na Bitcoin blockchain nie przekroczyła 350.000. „Nic nie krzyczy na mnie, że jest masa nowych ludzi“, powiedziała Beatrice O’Carroll, współzałożycielka butiku OTC Reciprocity Trading.

Ale gdy Bitcoin wzniesie się na nowe szczyty, można oczekiwać, że nowi inwestorzy będą się spieszyć.

„Teraz, kiedy 10.000 dolarów zostało złamanych, naprawdę nie ma nic w drodze do oporu, aż do wszechobecnego haju 20.000 dolarów, co stanowi całkowicie możliwy cel na koniec roku“, powiedziała Greenspan.